Branşlar

foreign_Language-1200x500

YABANCI DİLLER

Okullarımızda yabancı dil eğitimleri , ‘‘İngilizce ve Fransızca’’ olmak üzere iki yabancı dil birlikte verilmektedir. Yaş grupları ve dil gelişimleri göz önünde bulundurularak, çocukların dil gelişimindeki kritik dönemleri, bilimsel araştırmalar sonuçları göz önünde bulundurulur. Her çocuğun dile yetkinliği, ilgisi, becerileri ve isteği farklı olduğu için her yaş grubu öğrencilerinde oyun temalı eğitimler ön planda olur. Öğrencilerimiz ders niteliğinde değil, dil yeteneklerini severek geliştirebilecekleri modellerle gelişim gösterirler. Yabancı dil öğretmenlerimizin kadroları, native speakers, yabancı öğretmenlerden  ve Türk öğretmenlerden oluşmaktadır. Sınıf dışındaki alanları okullarımızda oluşturarak doğada eğitim, mutfak atölyeleri, hayatın içerisinden deneyimler, sensory motor, ince kas ve kaba kas motor gelişimlerini destekleyen içeriklerden oluşur. Ezberle, unut sistemi yerine  ‘‘ Deneyimle, öğren, hayat boyu kullan.’’ modeli uygulanır.

EKOLOJİ

Keşfet bakalım, kısmında yer alan derslerimiz, doğa bilinci ile iç içe büyüyen çocukların meraklarından oluşmaktadır. Bu derste doğanın gücünü keşfetmeye meraklı olan öğrencilerimiz, ders boyunca okul bahçelerinde, sorumluluk köşelerinde yetiştirdikleri bitkilerde gözlemler yapmaktadır. Ekoloji biliminin önemini gözlemleyerek öğrenmektedirler.

58409079_138489290645807_7519363176121122321_n
Kesin-Bilgi-Yoktur-Bilim-Mutlak-Doğru-Değildir

BİLİM

Öğrencilerimiz, bilim derslerinde ana temayı anladıktan sonra kendi deneylerini ve projelerini oluşturur ve gözlemlerler. Sınıf ortamlarında kendilerini ifade ederek buluşlarında gözlemlerini anlatırlar. Bilimin önemini küçük yaştan itibaren keşfetme odaklı gelişirler. Okullarımızda bilim atölyeleri ve sınıflarına yer verilmektedir. Öğrencilerimizin neden-sonuç ilişkilerini kendi kurdukları düzeneklerden, gözlemlerden ve projelerden kurmalarını destekleriz.

BİLİNÇLİ FARKINDALIK & YOGA

Bireylerin hayatlarında, farkındalığın (mindfulness) yeri çok önemlidir. Bilimsel olarak kanıtlanan, farkındalık uygulamaları ile bireyler yaşamla bağ kurmada kendilerini, çevrelerini sevmede önemli adımlar atabilirler. Öğrencilerimizin, nefeslerine odaklanma teknikleri ile kurdukları ana odaklanma, fark etme, dikkatini verebilme, duygu ve düşüncelerini fark etme alışkanlıkları gelişir.

111370308_157551052528844_8700553636546537401_n
108000229_296502264881514_6739586911200090077_n

DUYU BÜTÜNLEME

Türkiye’de ilk defa duyu bütünleme branş derslerinde okulumuzda yer almaktadır. Fizyoterapistlerin yönettiği dersimizi, çocuklarımızın davranışlarını kontrol etmede, dikkatlerini artırmada birçok alanda geliştirmek için düzenli olarak uygulamaktayız. Öğrencilerimiz eğlenirken, duyu bütünleme alanlarındaki araç ve gereçlerle gelişmektedirler.

ATÖLYELER

Her ayın farklı teması vardır. Temalar arasında ayın ünlü ismi, keşfet,anlat,proje üret kısımlarına yer verilir. Ayın temaları, haftalık konulara ayrılır ve günlük kurulan atölyelerde konular pekiştirilir.

Atölyeler, çocuk odaklı bakış açımızla, öğrencilerimizin hayal dünyasında keşfettikleri ile desteklenir. Her öğrencimizden kendi dünyasında yolculuğa çıkmasını isteriz ve ürünlerini bağımsız oluşturmasını bekleriz. Her ay düzenli olarak öğrencilerimizin yaptıkları ürünlerden sınıf içi sergi oluştururuz. Çevre bilincini oluştururken, güncel atölyeler kurmayı hedefleriz. Atölyelerimizden bir kaç örnek, uzay temasında 3D ortamda kendi tasarladığımız uzay sondaları ile gezegenlere yolculuk ediyoruz. Gezegenlerin yüzeylerini incelerken, NASA’da toplantı yapıyoruz. Oluşturduğumuz uzay atölyesinde, uzaya giden araçları inceliyoruz. Bilim öğretmenimiz, uzay atölyesinde Güneş Sistemini kendi ürettiği uzay araçlarımıza binip anlatıyor. Kendi meteorlarımızı oluşturup, keşiflere çıkıyoruz. Uzaydaki çöplerin nereden geldiklerini gözlemleyip, çöpler için çözümler bulmaya çalışıyoruz.

82079479_1040156866399066_7885652361099902195_n

Custom writing service providers often excel in essays. A well-written essay can help you win https://europadigitala.ro/workshop-meet-magento/ any job, award, or grade. It doesn’t matter if the paper is written by a student or an experienced professional, what’s important is that the work is of excellent quality http://www.quickregister.info/classifieds/user/profile/170091 and is free from plagiarism. It will show up in the grades if the essay is incomplete, has poor grammar, https://cllax.com/11-advantages-and-disadvantages-of-movies-in-school.html or is written in a bad format. In fact, many times, high school students who are failing the class have http://pinkprincessparties.com/pricing/ poorly written essays, not knowing how to improve them.

The same applies to term papers. Writing a term paper is similar to custom writing in the way that good content, consistent spelling, proper grammar, and correct sentence construction http://dccomicsmovie.com/forum/topic/benefits-of-working-with-this-assistant/ are essential. Term papers must have a clear structure and follow a particular pattern. Many students rush through essay writing, leaving the final draft until the last minute or plagiarizing other people’s work. Students’ essays are often graded lower than they should.

A course on essay custom-writing service is a must for any writer who wants to be an expert essay writer. Writing courses on essay custom writing service will help writers not only learn how to make their essays standout and be recognized but also how to sell them. If you want to be the next Mark Twain, you need to learn how to be an expert essay writer.

Leave a comment