Pandemi Günlerinde Online Eğitim

Pandemi Günlerinde Online Eğitim

Değişen hayat düzeniyle birlikte, oluşturduğumuz yeni rutinler, pandemi günlerinde alternatif yaratarak psikolojik sağlamlığımızı güçlü tutmamıza etki ediyor. Öğrenciler için psikolojik sağlamlığı desteklemek adına da, bu süreçte yaratılan en güçlü alternatiflerden biri ‘Online Eğitim’.

Öğrenciler online eğitim ile birlikte öğrenme yaşantılarına devam ederken, pandemi süreci ile baş edebilme yöntemlerinden biri olan ilişkide kalma durumlarını güçlendiriyorlar. Profesyonel donanıma sahip öğretmenleriyle birlikte, eğitim ve öğretim süreçlerini devam ettirme imkanı buluyorlar.

Online eğitim ile birlikte gerçekleşen, öğrencilerin, öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla olan temasları, karantina sürecinde yalnızlık duygusuyla baş etme olanağı yaratırken, akademik anlamda ilerlemenin ve arkadaşlarıyla birlikte üretim yapabilmenin olumlu duygularını yaşayabilmelerini sağlıyor. Yüz yüze eğitim şartları sağlanana kadar, online eğitimle birlikte öğrenci, eğitim ve öğretim hayatından uzaklaşmamış oluyor. İdeal eğitim olan yüz yüze eğitim şartlarının oluşumu sağlama sürecinde oluşabilecek, eğitim-öğretim boşluğu doldurularak, tekrardan dönülecek olan yüz yüze eğitimin hazırbulunuşluğu oluşturuluyor.